Zawodniczka o swej decyzji poinformowała w rozmowie z kanałem nSport. "Tę trudną decyzję podjęłam po zakończeniu tego sezonu, kiedy stało się dla mnie jasne, że nie potrafimy się porozumieć z Polskim Związkiem Snowboardu. Ponadto dowiedziałam się, że Ministerstwo Sportu nie uwzględniło mnie w kadrze olimpijskiej na nowy sezon" - tłumaczyła Paulina Ligocka.

Reklama

Problemy Ligockiej w kontaktach ze snowboardowym związkiem ciągną się już kolejny sezon. W ubiegłym nie została zgłoszona do zawodów Pucharu Świata, co skończyło się wystąpieniem jej klubu - AZS Katowice - ze struktur związku. Do tego dochodzą - jak wyliczała Ligocka - problemy finansowe i faworyzowanie niektórych zawodniczek.

Dziennikarzom nSport pokazywała dokumenty, w których na jej skargi resort sportu czy Polski Komitet Olimpijski odpowiadał "współczuciem". Ligocka ma pomysł na rozwiązanie sytuacji - przejęcie opieki nad snowboardzistami przez Polski Związek Narciarski. Dodała, że jego szef Apoloniusz Tajner jest zainteresowany takim wyjściem z kłopotów.

"Podejmuję najtrudniejszą decyzję w moim życiu. Robię to z miłości do snowboardu. Nie mam już siły użerać się z władzami związku" - przekonywała. Dodała, że ma nadzieję, iż kibice zrozumieją jej decyzję.

Paulina Ligocka to dwukrotna brązowa medalista mistrzostw świata oraz 8. zawodniczka Pucharu Świata w sezonie 2006/07. Jej koronną konkurencją jest half-pipe, w którym w końcowej klasyfikacji mistrzostw trzykrotnie stawała na podium. Zawodniczka ma na koncie 2 zwycięstwa i 59 startów w zawodach Pucharu Świata ukończonych w najlepszej "3". Ligocka była chorążym polskiej ekipy podczas zimowych Igrzysk w Turynie - wylicza tvn24.pl.