Wykonanych zostało kilka badań diagnostycznych stawu kolanowego prawej nogi, a ich wyniki potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia o konieczności zastosowania artroskopii. Wspólnie z zawodniczką ustaliliśmy, że zabieg będzie przeprowadzony po zakończeniu sezonu i poprzedzony jeszcze ponownymi badaniami. Jak długo potrwa przerwa na rehabilitację, trudno dziś określić - powiedział PAP Śmigielski.

Reklama

Dodał, że uraz kolana może mieć różne podłoże. "Nie sposób jest to jednoznacznie ustalić. Jedną z przyczyn może być przeciążenie" - zaznaczył.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się na początku marca w Lahti (bieg łączony i sprint techniką klasyczną).

Taka przerwa przyda mi się, by ochłonąć po tych wielkich emocjach, które mnie spotkały w Jakuszycach. Na pewno nie będzie ona całkowicie poświęcona odpoczynkowi, ale chciałabym, by upłynęła w spokoju - wspomniała Kowalczyk, która pozostałe do wylotu do Finlandii dni spędzi w rodzinnym domu w Kasinie Wielkiej.

Do zakończenia sezonu pozostało osiem biegów - ostatni odbędzie się 18 marca w szwedzkim Falun. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po 29 z 37 zawodów prowadzi Kowalczyk z dorobkiem 1907 pkt. Drugą Norweżkę Marit Bjoergen wyprzedz o 14.