Bakteria Chlamydophila pneumoniae, nazywana w Skandynawii TWAR (Taiwan Acute Respiratory Agent), zagrażająca mięśniowi serca podczas wysiłku, wywołała w latach 1979-92 alarm w Szwecji, gdzie podejrzewa się, że w wyniku zakażenia nią zmarło 16 biegaczy na orientację. W lutym po odkryciu TWAR u szwedzkiej biegaczki narciarskiej Hanny Falk wycofano ją natychmiast z zawodów Pucharu Świata.

Reklama

Od końca wiosny jestem właściwie cały czas chory i czuję się zmęczony lub inaczej mówiąc nigdy nie jestem zdrowy. Są to symptomy przeziębinia, permanentne zapalenie zatok i podrażnione gardło. W ostatnim tygodniu przeszedłem ponowną kuracją antybiotykową, a lekarze podejrzewający TWAR zakazali mi treningów siłowych. Czekam na wyniki dokładnych badań, nie mogę normalnie trenować i zacząłem obawiać się o nadchodzący sezon powiedział biathlonista.

Boe jest wielkim norweskim talentem w biathlonie, który pomimo młodego wieku zdobył już złoty medal olimpijski, cztery złote i dwa brązowe mistrzostw świata, a w sezonie 2010/2011 triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.