Naszym celem sportowym na sezon jest utrzymanie wzrostowej tendencji z ostatnich dziesięciu lat - powiedział trener kadry seniorów Łukasz Kruczek podczas konferencji prasowej w Wiśle.

Reklama

Zaznaczył przy tym, że nie były brane pod uwagę indywidualne wyniki Adama Małysza osiągnięte w tym czasie.

550 skoków? Może było ich więcej. Ale to się nigdy nie nudzi - z uśmiechem stwierdził Piotr Żyła.

Skoczkowie podczas treningów musieli też przyzwyczajać się do nowego kroju kombinezonów, ograniczającego powierzchnię nośną o 15-17 procent.

Najlepsi zawodnicy poprzedniego sezonu byli mniej "eksploatowani" latem. Wcześniej niż w poprzednich latach zawodnicy rozpoczęli zajęcia na lodowych rozbiegach.

Mamy już za sobą zgrupowanie w Oberstdorfie i Klingenthal. We wtorek jedziemy do Lillehammer na ostatni obóz przed startem PŚ - dodał Łukasz Kruczek.

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera przygotowania przebiegły bez problemów i zgodnie z planem nakreślonym wiosną.

Sporo czasu poświęciliśmy na opracowanie optymalnego programu. Uczestniczył w tych pracach także Adam Małysz - powiedział Tajner.

Zwrócił uwagę na fakt, iż polscy zawodnicy więcej czasu spędzili latem w kraju.

Mamy nowoczesne obiekty w Szczyrku i Wiśle. Skoczkowie nie musieli się więc tułać po Europie. Po tym, jak zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas ostatnich treningów na śniegu w Klingenthal mogę stwierdzić, że są dobrze przygotowani - podsumował prezes.

Skład kadry A na sezon 2012/2013:

Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny,(wszyscy AZS Zakopane), Piotr Żyła (Wisła - Ustronianka), Stefan Hula (SSR LZS Sokół Szczyrk), Jan Ziobro (WKS Zakopane), Dawid Kubacki, Łukasz Rutkowski (obaj Wisła Zakopane).

Rywalizację w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2012/13 rozpoczną konkursy w norweskim Lillehammer 23-25 listopada.