Takiego silnego biegu jeszcze nigdy w swoim sportowym życiu nie widziałem - ocenił były biegacz, pięciokrotny mistrz olimpijski i sześciokrotny świata, a obecnie komentator telewizji NRK Thomas Aalsgard.

Reklama

Trener norweskich biegaczek Egil Kristiansen stwierdził, że Johaug pobiegła o klasę lepiej niż podczas mistrzostw świata w Oslo w ubiegłym roku, gdzie wygrała bieg na 30 kilometrów techniką dowolną. Dzisiaj pokazała tak nieprawdopodobną siłę, że sam jestem zdumiony - powiedział.

Zaskoczony jest również najlepszy norweski biegacz Petter Northug, który przyznał: "W tym dniu i w tym biegu nawet ja nie wygrałbym z Therese".

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu Johaug znajduje się w tak w znakomitej dyspozycji, że być może nadchodzi zmiana tronu w norweskich biegach narciarskich. Johaug zdecydowanie wygrała w piątek na 10 kilometrów techniką dowolną i klasyczną w niedzielę, natomiast w sobotę w swojej najsłabszej konkurencji, sprincie była czwarta, co oznacza, że staje się biegaczką wszechstronną - oceniły norweskie media.

Therese po prostu pożerała sekundy i widać, że wyraźnie poprawiła technikę i jest znacznie silniejsza niż przed rokiem, natomiast dzisiaj moje ciało po prostu zaprotestowało i nic nie mogłam zrobić - powiedziała Bjoergen w norweskiej telewizji TV2.

Reklama