Gregor Schlierenzauer został zwycięzcą pierwszego z dwóch niedzielnych konkursów lotów narciarskich, zaliczanych do Pucharu Świata. Na „mamuciej” skoczni „Ćertak” reprezentant Austrii osiągnął odległości 193,5 oraz 211 metrów, co dało łączną notę 421,7 punktu. Tym samym Schlierenzauer odniósł swoje 47. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, wyprzedzając w klasyfikacji wszechczasów Mattiego Nykaenena (46 triumfów), umocnił się też na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Na drugim miejscu pierwszy konkurs zakończył Słoweniec Robert Kranjec - 197 i 204 m, z łączna notą 421,4 punktu, trzeci był reprezentant Czech Jan Matura - 206,5 oraz 183,5 m, z notą 389,1 pkt.

Z pięciu reprezentantów Polski najlepszy był Kamil Stoch - za loty na odległość 181,5 i 194 metry otrzymał notę 369,3 pkt. i zajął 9.miejsce.

Pozostali polscy skoczkowie: Krzysztof Miętus został sklasyfikowany na 14. pozycji po lotach na 197 oraz 174,5 metra (345,6 pkt.), dwa miejsca dalej był Maciej Kot (190 i 179 m, nota 343,3 pkt.), na 22 miejscu zawody ukończył Piotr Żyła (172,5 i 171,5 m, nota 322,7 pkt.), wreszcie Dawid Kubacki znalazł się na ostatniej punktowanej, 30. pozycji, po próbach na 194,5 i 114 m - w drugiej serii skoków Kubacki po nagłym podmuchu wiatru uratował się przed groźnym upadkiem lądując tuż za „bulą”.

Na godzinę 14.00 zaplanowano początek drugiego niedzielnego konkursu lotów w Harrachovie.