Dziennik Gazeta Prawana logo

TCS: Prevc wygrał konkurs w Bischofshofen i cały turniej. Stoch nie wszedł do 2. serii

6 stycznia 2016, 20:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Peter Prevc
Peter Prevc/PAP/EPA
Peter Prevc wygrał Turniej Czterech Skoczni. Słoweniec przypieczętował wygraną zwyciężając w ostatnim konkursie, w Bischofshofen w Austrii. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula, zajął w środę 24. miejsce; do II serii nie wszedł Kamil Stoch.

Prevc prowadził już po I serii, po której miał 8,5 pkt. przewagi nad Severinem Freundem z Niemiec. Trzecie miejsce zajmował Austriak Michael Hayboeck, który był gorszy od Prevca o 10,2 pkt. Słoweniec skoczył najdalej ze wszystkich - 139 m.

W II serii, skacząc z wydłużonego rozbiegu, Prevc znów poszybował najdalej - osiągnął 141,5 m i uzyskał łącznie 297,3 pkt. Kolejność na podium nie zmieniła się - Freund uzyskał w II serii 141 m i przegrał ze Słoweńcem o 6,8 pkt. Trzecie miejsce zajął Hayboeck, który był gorszy od Prevca o 14,7 pkt.

Stefan Hula uzyskał 231 pkt. za skoki na odległość 124,5 i 127 m. Maciej Kot był 28. (223,4 pkt. - 123,5 i 123 m), a 30. miejsce zajął Andrzej Stękała (210,6 pkt. - 119 i 122 m). Kamil Stoch lądował na 121. metrze i został sklasyfikowany na 33. miejscu; Dawid Kubacki skoczył 116,5 m i zajął 46. lokatę.

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w przyszły weekend w Willingen w Niemczech.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj