To już drugi znany producent nart skokowych, który zapowiedział, że wycofuje się z ich wytwarzania. Taką samą decyzję, jeszcze przed kończącymi sezon konkursami w Planicy oficjalnie ogłosił producent fluege.de.

Reklama

W firmie Elan nastąpiły zmiany kadrowe, nowe kierownictwo zdecydowało, że produkcja nart skokowych nie przynosi pożądanych efektów reklamowych i sprzedażowych. Produkcja nart w Elanie zostanie utrzymana, ale firma skupi się na sprzęcie zjazdowym i biegowym.

Na nartach marki Elan startowało wielu czołowych skoczków świata z Prevcem i zwyciężczynią klasyfikacji pucharowej kobiet Japonką Sarą Takanaschi na czele. Także Adam Małysz zaczynał karierę na nartach słoweńskiego producenta.

Decyzja władz firmy jest ogromnym zaskoczeniem, po sezonie zimowym i zwycięstwie Prevca mówiło się o rozwoju, o planach pozyskania dla marki kolejnych znanych zawodników.

Fluege.de produkował sprzęt dla ponad stu zawodników, używali go m.in. skoczkowie niemieccy, norwescy, austriaccy. Nie była to - tak, jak Elan, firma wyłącznie zajmująca się sprzętem narciarskim, ich podstawową formą działalności jest... rezerwacja biletów lotniczych przez internet.

Obecnie na rynku nart skokowych pozostały tylko dwie firmy - Fischer i Sport2000.