Przedstawiłam moje najlepsze pomysły i triki dla obecnych i przyszłych miłośników narciarstwa biegowego. Książka zawiera wiele rad dotyczących treningu zarówno na śniegu, jak i w siłowni czy na boisku, aby uprawiający ten sport na każdym poziomie otrzymali konkretne rady od zawodowca - powiedziała Kalla.

Reklama

30-letnia Szwedka w swojej karierze zdobyła pięć medali olimpijskich, dwa złote i trzy srebrne, a także 12 medali mistrzostw świata, w tym dwa złote, sześć srebrnych i cztery brązowe. Jest największą szwedzką nadzieją medalową przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (9-25 lutego).

Głównym celem sezonu jest oczywiście olimpiada i przygotowując się do niej nigdy jeszcze w swojej karierze nie trenowałam tak intensywnie. Książka powstała w wolnych chwilach podczas odpoczynku - powiedziała Szwedka.

Już latem pokazała bardzo wysoką formę, wygrywając 27 lipca norweskie zawody na nartorolkach Lysebotn Opp. W biegu na 7,5 kilometra pod stromą górę, z różnicą wysokości pomiędzy startem i metą wynoszącą 640 metrów, pokonała Norweżki Heidi Weng o 40 sekund oraz multimedalistkę olimpijską i mistrzostw świata Marit Bjoergen aż o dwie minuty.

Zawody te są w Skandynawii traktowane jako najtrudniejszy letni test wytrzymałościowy.