Historyczne wydarzenie dla polskiego sportu! Kamil #Stoch, jako drugi skoczek w historii, wygrał cztery konkursy #TCS i został zwycięzcą prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni po raz drugi z rzędu! Dziękujemy, gratulujemy! #skoki #Bischofshofen - napisał Duda, cytowany w sobotę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Reklama

Prezydent skomentował również wygraną na swoim Twitterze. Kamil Stoch! Dziękujemy! Gratulujemy! Duma! Szczęście! Historia skoków narciarskich tworzy się na naszych oczach. Piękna polska historia. Dziękujemy Panu Kamilowi i Ekipie!!! - napisał Duda. Jak dodał, jest to "piękny prezent" Stocha i ekipy dla Polski i dla nas na 100-lecie odzyskania niepodległości.

"Dziękujemy! Co za wieczór!" - dodał prezydent.

Kamil. Czwarty Król - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk

Dziś wszyscy tworzymy orszak jednego króla. Kamila!!! Dawid brawo za walkę do końca! Duma i podziw! Brawo trenerzy, brawo sztab! Nic tak nie cieszy, jak polskie zwycięstwa! - napisał na Twitterze szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki.

Stochowi sukcesu gratulowali również inni politycy, m.in. marszałkowie: Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski oraz minister sportu Witold Bańka, pogratulowali Kamilowi Stochowi zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Kamil królem przestworzy; tak przechodzi się do historii - napisali na Twitterze politycy.

4 skocznie, 4 zwycięstwa – Kamil Stoch królem przestworzy! To trzeci król polskich skoków po Fortunie i Małyszu. Pokłony dla całej biało-czerwonej reprezentacji. Kto Wam dał skrzydła? :) #Bischofshofen #4hills #3króli - napisał na Twitterze marszałek Kuchciński.

Marszałek Karczewski podkreślił, że wszyscy Polacy są dumni ze zwycięstwa Stocha. Gratuluję Mistrzowi i wszystkim, którzy przyczynili się do Jego zwycięstwa, tego pięknego sukcesu! Panu Kamilowi życzę z całego serca dwóch złotych medali na olimpiadzie w #Pjongczang i #KryształowaKula na koniec sezonu! - dodał.

Z kolei minister sportu stwierdził, że tak przechodzi się do historii. Wielki dzień dla Polski!!! Historyczne zwycięstwo Kamila Stocha w #TCS! Dziękujemy!!! - napisał Bańka.