Odniósł się tym samym do sobotniego zwycięstwa Polaków w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W skład zespołu weszli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w konkursach drużynowych PŚ.

Reklama

Fantastyczny konkurs w #Zakopane2018 i triumf Biało-Czerwonych, którzy po raz pierwszy wygrali w konkursie drużynowym na polskiej skoczni - napisał prezydent. Pogratulował też Stochowi, który pobił rekord Wielkiej Krokwi, osiągając w drugiej serii 141,5 m.

Zwycięstwa polskiej drużynie pogratulowali też na Twitterze m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, oraz minister sportu Witold Bańka.

Mamy to! Historyczne zwycięstwo Biało-Czerwonych w konkursie drużynowym zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Brawo Nasi. Dziękujemy! – zatweetował Bańka.

Reklama

Marszałek Senatu napisał: Polska górą! Biało-czerwoni uskrzydleni fantastycznym dopingiem polskich kibiców na najwyższym podium w Zakopane. Pogratulował każdemu ze skoczków.

Z kolei wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki napisał: Polska wygrywa drużynowo w Zakopanem! Gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego. Niskie ukłony dla wspaniałej polskiej publiczności, która poniosła Kamila Stocha na rekord skoczni.