Publiczne komentarze władz Rangers miały charakter osobisty i poniżający kierownictwo, nie będą tolerowane. Chociaż nie spodziewamy się, że kluby będą się zgadzać z każdą decyzją podjętą przez Departament, to jednak forma w jakiej szefowie Rangers wyrazili swój sprzeciw była nie do zaakceptowania - powiedział komisarz NHL Gary Bettman.

Reklama

Komentarze władz Rangers na temat dyrektora George'a Parrosa pojawiły się po tym, jak nałożył on grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów na napastnika Washington Capitals Toma Wilsona.

Zdaniem szefów klubu była to zbyt niska kara, bo Wilson atakował dwóch graczy z Nowego Jorku - najpierw Rosjanin Pawła Buczniewicza (i za to otrzymał karę finansową), a następnie jego rodaka Artemija Panarina.

Fala Ten drugi doznał kontuzji, która wyklucza go z gry do końca sezonu. Do zdarzeń doszło w poniedziałkowym spotkaniu tych zespołów (Capitals wygrali na wyjeździe 6:3).

Reklama

Dymisje u "Strażników"

Dzień po fali krytyki z funkcji prezydenta Rangers został odwołany prezydent John Davidson i generalny menedżer Jeff Gorton.