W ostatnich zawodach w Klingenthal Stoch był dziesiąty. Dzień wcześniej razem z kolegami triumfował w konkursie drużynowym, ale nie był najmocniejszym punktem reprezentacji.

Reklama

"Kamil jest trochę przygnębiony, przygaszony. Jest jednak zawodnikiem bardzo mocnym i myślę, że jak znów wskoczy do najlepszej trójki, to szybko z niej nie wypadnie" - powiedział w niedzielę przed kamerą TVP Sport Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Engelberg wydaje się być idealny na przełamanie. Stoch ośmiokrotnie stawał tam na podium. To właśnie od rywalizacji na obiekcie Gross-Titlis-Schanze następowała wyraźna zwyżka jego formy. Dwa lata temu zmagania w Engelbergu zaczął od trzeciego miejsca. Dzień później był drugi, a następnie wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Również przed igrzyskami Soczi 2014 w Szwajcarii prezentował się świetnie zajmując kolejno drugie i pierwsze miejsce.

Indywidualnie nie błyszczą także pozostali podopieczni trenera Michala Dolezala. Czech na najbliższe zawody zabiera tę samą siódemkę. Oprócz Stocha w kadrze są: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny i Klemens Murańka.

Reklama

Rok temu w Engelbergu bardzo dobrze zaprezentował się także Żyła, który dwukrotnie był drugi. Raz na najniższym stopniu podium stanął wówczas Stoch.

W Klingenthal pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim cyklu Ryoyu Kobayashi. Japończyk dzięki wygranej awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nad Austriakiem Stefanem Kraftem ma jednak tylko 14 punktów przewagi.

Z Polaków najwyżej - na ósmym miejscu - sklasyfikowany jest Stoch. Do lidera traci 146 punktów. W Pucharze Narodów natomiast biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce, za Austriakami i Norwegami.

Program konkursów PŚ w Engelbergu:

piątek, 20 grudnia
16.00 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

sobota, 21 grudnia
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 22 grudnia
13.30 - kwalifikacje
15.00 - pierwsza seria konkursowa