W tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało 189 spotkań. Być może w przypadku wznowienia rywalizacji od razu rozpocznie się faza play off, zgodnie z obecnymi stanami tabel. Decyzja jednak jeszcze nie zapadła.

Reklama

W układzie zbiorowym podpisanym przez wszystkie kluby NHL jest wpis, że w razie zawieszenia, zaprzestania lub ograniczenia rozgrywek kluby mają prawo negocjować wysokość wynagrodzenia dla zawodników. Z tego prawa na razie jednak nikt nie skorzystał, a Daly zapewnił, że gracze otrzymają wypłaty przynajmniej jeszcze przez trzy miesiące.

Od 1893 roku tylko dwa razy nie udało się wyłonić zdobywcy Pucharu Stanleya - w 1919 roku przez epidemię hiszpańskiej grypy oraz w 2005 z powodu lokautu.

W Ameryce Północnej zawieszone są także rozgrywki koszykarskie (NBA), piłkarskie (MLS) i baseballowe (MLB).

Reklama

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 145 tys. przypadków zakażenia i ok. 5,4 tys. zgonów zarażonych wirusem. W USA zakażonych jest ponad 2,3 tys, osób, a 50 zmarło.