Raw Air składa się z 16 punktowanych prób - wszystkich konkursowych serii i kwalifikacji. Zawody odbywają się na czterech skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Premia za zwycięstwo w punktacji generalnej Raw Air ustalona została na 60 tysięcy euro .

Reklama

Tegoroczny turniej został przerwany mniej więcej w połowie ze względu na epidemię koronowirusa po kwalifikacjach w Trondheim, lecz przed rozpoczęciem się konkursów na skoczni Granasen w tym mieście.

Na pytanie o wysokość premii w zaistniałej sytuacji, NSF wyjaśniła PAP, że została zmniejszona ze względu na odwołane konkursy w Trondheim i Vikersund.

My, podobnie jak FIS i inni organizatorzy imprez sportowych, nie wypłacamy premii za zawody, które się nie odbyły. W ten sposób premia za zwycięstwo w Raw Air, w którym przeprowadzono dziewięć z 16 punktowanych serii skoków wyliczona została na 33 750 euro - wyjaśnił dyrektor ds. organizacji zawodów i imprez przy NSF Terje Lund.

Dodał, że pieniądze są już w drodze.

Turniej Rav Air był ostatnim akordem sezonu PŚ. Trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobył Austriak Stefan Kraft.