Sztab szkoleniowy wyłonił skład po dwóch sesjach treningowych, których z powodu porywistego wiatru nie udało się przeprowadzić dzień wcześniej. Zdaniem trenera Michala Doleżala najlepiej w swoich próbach zaprezentowali się Żyła, Wąsek, Hula i Wolny.

Reklama

Bez Stocha i Kubackiego

Oprócz biało-czerwonych w "drużynówce" wystartują ekipy Austrii, Czech, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rosji i Słowenii. Początek rywalizacji o godzinie 16.

W styczniu ubiegłego roku na Wielkiej Krokwi zespół w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała zajął drugie miejsce. Wygrali Austriacy, a Norwegowie stanęli na najniższym stopniu podium.

Reklama

Tym razem w stolicy polskich Tatr zabrakło kontuzjowanego Stocha oraz Kubackiego, którego z udziału w tej edycji zawodów wykluczył pozytywny test na Covid-19.

Wiatr raczej nie przeszkodzi

Wszystko wskazuje na to, że sobotni konkurs przebiegnie bez pogodowych zakłóceń. W Zakopanem porywy wiatru nie powinny przekroczyć 1 m/s, a temperatura z około 3 spadnie po zmierzchu do minus 3-4 stopni. Będzie też pogodnie.

Z minuty na minutę treningi z trybun obserwowało coraz więcej kibiców.

Decyzją organizatorów oba konkursy będzie mogło oglądać po sześć i pół z dozwolonych przed pandemią 22 tysięcy. W ubiegłym roku rywalizacja odbywała się bez udziału widzów.