Kiedy trzy lata temu Horngacher zamienił polską reprezentację na kadrę Niemiec, Dolezal objął biało-czerwonych jako główny trener. Jednak po słabych wynikach w sezonie 2021/22 Polski Związek Narciarski nie przedłużył z nim umowy i zatrudnił Austriaka Thomasa Thurnbichlera.

Reklama

Nie mogę się doczekać nowych zadań. Niemieccy skoczkowie od lat należą do absolutnej światowej czołówki i odnoszą wielkie sukcesy. Chcę wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę, aby pasmo sukcesów było kontynuowane - powiedział Dolezal, cytowany przez stronę internetową niemieckiej federacji.

Michal jest niezwykle kompetentnym i doświadczonym trenerem, który swoją osobowością pasuje do naszego zespołu. Z niecierpliwością czekamy na przyszłą współpracę - dodał Horngacher.

Choć za czasów Dolezala wyniki Polaków nie były tak spektakularne jak za kadencji Horngachera, to pod wodzą Czecha sukcesów nie brakowało. Do najważniejszych należą brązowy medal Dawida Kubackiego w tegorocznych igrzyskach w Pekinie, złoty mistrzostw świata Piotra Żyły na normalnej skoczni w Oberstdorfie 2021, brązowe medale drużynowe MŚ w lotach w Planicy 2020 oraz MŚ w Oberstdorfie 2021, triumfy Kubackiego i Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni.