Po pierwszym przejeździe Zenhaeusern był drugi, przegrywając o 0,15 sekundy z mistrzem olimpijskim z Pekinu Clementem Noelem. Reprezentant gospodarzy popełnił jednak błędy w drugim przejeździe, którego nie ukończył.

Najszybszy w drugiej próbie był 28-letni Ginnis, co dało mu awans z 23. miejsca na drugie, ale z Zenhaeusernem przegrał wyraźnie - o ponad sekundę. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny Szwajcar Daniel Yule.

Tyle kontuzji, tyle zwątpień... Wiedziałem, że w drugim przejeździe wypadłem bardzo dobrze, ale zdawałem sobie sprawę, że po mnie jedzie jeszcze wielu znakomitych alpejczyków. Jestem dumny z siebie, z mojego zespołu - mówił wzruszony Ginnis w rozmowie z Eurosportem.

Piotr Habdas wypadł z trasy w pierwszym przejeździe.

Był to ostatni pucharowy slalom przed mistrzostwami świata, które od poniedziałku będą rozgrywane w innych miejscowościach we Francji - Courchevel i Meribel.