Hokeiści Seattle Kraken lepiej rozpoczęli mecz i po golach Willa Borgena oraz Daniela Spronga w pierwszej tercji prowadzili 2:0. W drugiej części spotkania wynik dzięki dwóm strzałom w odstępie pięciu minut wyrównał Mikko Rantanen. Żaden z zawodników nie zdołał umieścić krążka w siatce w trzeciej tercji i zwycięzcę musiała wyłonić pierwsza w tej rywalizacji dogrywka. W niej gola na wagę wygranej strzelił Jordan Eberle.

Mimo triumfu zespół z Seattle nie może być do końca zadowolony, bowiem w pierwszej tercji kontuzji doznał lider ekipy Jared McCann. Po meczu okazało się, że uraz na pewno wyeliminuje go z piątego spotkania 1/8 finału, może także poskutkować dłuższą przerwą.

Mecz numer pięć w środę w Denver.

Stan rywalizacji na 2:2 wyrównali także hokeiści New Jersey Devils, którzy w poniedziałek po raz drugi pokonali na wyjeździe New York Rangers 3:1. Piąte spotkanie odbędzie się w czwartek w Newark.

Toronto Maple Leafs wygrali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 5:4 po dogrywce i w rywalizacji do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 3:1. Początek poniedziałkowego meczu nie zapowiadał jednak takiego rezultatu - po dwóch tercjach to gospodarze mieli przewagę 4:1.

W trzeciej części spotkania dwa gole strzelił Auston Matthews, jednego dołożył Morgan Rielly i zespół z Toronto wyrównał wynik w nieco ponad sześć minut. W dogrywce decydujące trafienie zanotował Alexander Kerfoot.

Piąte starcie tych zespołów w czwartek w Toronto.

Drużyna Vegas Golden Knights również prowadzi 3:1 w rywalizacji z Winnipeg Jets po poniedziałkowym zwycięstwie 4:2. "Złoci Rycerze" awans do ćwierćfinału mogą sobie zapewnić już w czwartek w Las Vegas.