Drugie miejsce ze stratą 0,18 s zajęła Chorwatka Leona Popovic, a trzecia była Niemka Lena Duerr - 0,30 s.

Vlhova, która prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,76 s przewagi nad Shiffrin, w drugim popełniła błąd techniczny, ominęła bramkę i nie ukończyła próby.

Shiffrin odniosła siódme w karierze zwycięstwo w tej położonej w Laponii stacji narciarskiej. Sześć triumfów ma na koncie 28-letnia Vlhova. Amerykanka po raz 89. zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata.

Nigdy nie należy się poddawać - powiedział triumfatorka na mecie. Chcę powiedzieć Petrze i jej zespołowi, że zasłużyli dzisiaj na zwycięstwo, ale miała pecha - dodała.

Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu w Levi. Polka wypadła z trasy.

Za tydzień panie mają w programie zjazd na trasie Zermatt-Cervinia, którego start wyznaczono w Szwajcarii, a metę we Włoszech. W ten weekend z powodu złych warunków atmosferycznych zawody mężczyzn odwołano.

Wyniki: 1. Mikaela Shiffrin (USA) 1.51,68 (56,68/55,00) 2. Leona Popovic (Chorwacja) strata 0,18 s (57,11/54,75) 3. Lena Duerr (Niemcy) 0,30 (56,86/55,12) 4. Sara Hector (Szwecja) 0,66 (56,76/55,58) 5. Mina Fuerst Holtmann (Norwegia) 1,23 (57,65/55,26) 6. Alison Nullmeyer (Kanada) 1,24 (57,40/55,52) ... Magdalena Łuczak (Polska) - nie ukończyła 1. przejazduKlasyfikacja generalna PŚ (po 3 z 45 zawodów): 1. Mikaela Shiffrin (USA) 190 pkt 2. Petra Vlhova (Słowacja) 160 3. Sara Hector (Szwecja) 145 4. Lena Duerr (Niemcy) 140 5. Leona Popovic (Chorwacja) 106 6. Katharina Liensberger (Austria) 100 ... 30. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 20 51. Magdalena Łuczak (Polska) 1Klasyfikacja slalomu (po 2 z 11 zawodów): 1. Mikaela Shiffrin (USA) 150 pkt 2. Lena Duerr (Niemcy) 140 3. Leona Popovic (Chorwacja) 106 4. Petra Vlhova (Słowacja) 100