Drugie miejsce ze stratą 0,18 s zajęła Chorwatka Leona Popovic, a trzecia była Niemka Lena Duerr - 0,30 s.
Vlhova, która prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,76 s przewagi nad Shiffrin, w drugim popełniła błąd techniczny, ominęła bramkę i nie ukończyła próby.
Shiffrin odniosła siódme w karierze zwycięstwo w tej położonej w Laponii stacji narciarskiej. Sześć triumfów ma na koncie 28-letnia Vlhova. Amerykanka po raz 89. zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata.
Nigdy nie należy się poddawać - powiedział triumfatorka na mecie. Chcę powiedzieć Petrze i jej zespołowi, że zasłużyli dzisiaj na zwycięstwo, ale miała pecha - dodała.
Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu w Levi. Polka wypadła z trasy.
Za tydzień panie mają w programie zjazd na trasie Zermatt-Cervinia, którego start wyznaczono w Szwajcarii, a metę we Włoszech. W ten weekend z powodu złych warunków atmosferycznych zawody mężczyzn odwołano.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.