Jadąca z ósmym numerem startowym Shiffrin straciła równowagę już na początkowych fragmentach trasy, na jednym z wyskoków. Upadła i z dużą szybkością uderzyła w barierę ochronną. Początkowo nie ruszała się i nie sygnalizowała nawet, że jest przytomna. Przez kilka minut była opatrywana przez służby medyczne na miejscu wypadku. Po chwili wstała i samodzielnie, ale kulejąc, opuściła trasę. Później po 28-letnią Amerykankę przyleciał medyczny helikopter.

Reklama

Shiffrin jest jedną z najlepszych alpejek w historii. Wygrała zawody Pucharu Świata 95 razy w karierze i jest pod tym względem rekordzistką biorąc pod uwagę rywalizacje i kobiet, i mężczyzn.

W klasyfikacji generalnej ma 1209 punktów, czyli o 420 więcej od zajmującej trzecie miejsce Szwajcarki Lary Gut-Behrami. Wiceliderka cyklu Słowaczka Petra Vlhova ma 802 pkt, ale ona nie wystartuje już w tym sezonie z powodu kontuzji.

Reklama

Jeśli Shiffrin utrzyma prowadzenie w "generalce", zdobędzie Kryształową Kulę po raz szósty i tym samym wyrówna rekord Austriaczki Annemarie Moser-Proell.