Radwańska zajmuje w rankingu WTA Tour trzynastą pozycję. Jej niższe rozstawienie wynika z faktu, że organizatorzy Wimbledonu zrobili wyjątek dla broniącej tytułu, a wracającej na korty po długiej nieobecności z powodu kontuzji Sereny Williams. Amerykanka, triumfatorka 13 turniejów z cyklu Wielkiego Szlema, będzie rozstawiona z ósemką; obecnie jest 26. w świecie.

Reklama

"Musieliśmy dokonać pewnych korekt w rozstawieniu, by turniejowa drabinka była wyrównana. Przesunięcie Sereny Williams na ósme miejsce, a jej siostry Venus na 24. wynika z ich potencjalnych możliwości, których jednak z powodu kontuzji nie mogły od dłuższego czasu potwierdzić na korcie" - napisali w oświadczeniu organizatorzy.

Listę rozstawionych wśród kobiet otwiera liderka rankingu WTA Tour Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Kolejne pozycje zajmują: Belgijka Kim Clijsters, Rosjanka Wiera Zwonariewa oraz Chinka Na Li.

Najwyżej rozstawioną czwórkę wśród mężczyzn tworzą: broniący tytułu Hiszpan Rafael Nadal, Serb Novak Djokovic, Szwajcar Roger Federer i faworyt gospodarzy Andy Murray.

Turniej rozpocznie się w poniedziałek, a losowanie drabinki zaplanowano na piątek.