Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty, a mógł być o wiele krótszy, bowiem w drugim secie krakowianka prowadziła już 4:0. Jednak nie zdołała utrzymać przewagi dwóch przełamań serwisu rywalki i straciła pięć kolejnych gemów, a potem przegrała tę partię 5:7.

W trzeciej wyszła na 5:2, zanim nieoczekiwanie straciła swoje podanie. Tym razem jednak udało jej się zapanować nad nerwami i wygrała ją 6:4.

Po zakończeniu eliminacji, w niedzielę wieczorem ich zwyciężczynie zostaną dolosowane do wolnych miejsc w drabince turnieju głównego. W imprezie, jako rozstawiona z numerem czwartym, wystartuje starsza z sióstr Radwańskich - Agnieszka.

Szósta obecnie tenisistka w rankingu WTA Tour w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Austriaczki Tamiry Paszek z jedną z kwalifikantek. Może więc nią być Urszula Radwańska.

W pierwszej rundzie eliminacji odpadła w sobotę Klaudia Jans-Ignacik, po porażce z Brytyjką Heather Watson 2:6, 1:6.