Agnieszka Radwańska po raz pierwszy znalazła się w rankingu zawodowych tenisistek (WTA) w 2004 roku - na 941. miejscu, ale poważne zarobki pojawiły się dwa lata później, gdy zadebiutowała w cyklu rozgrywek WTA Tour. W 2006 roku zarobiła pół miliona złotych.

Reklama
Marek Zieliński / newspix.pl

Na korcie leżą ogromne pieniądze i Radwańska przekonała się o tym szybko. Następny sezon zakończyła bogatsza o półtora miliona złotych, a od 2008 roku zaczęła plasować się w czołówce najlepiej zarabiających polskich sportowców. Wówczas, w ciągu 12 miesięcy, wywalczyła 5 mln złotych. 2009 rok to 6,7 mln złotych zarobionych dzięki grze w tenisa, następny to „zaledwie” 3,7 mln zł, a ubiegły przyniósł Agnieszce rekordowe 9 mln złotych! Ten rekord zostanie pobity, bo w ciągu zaledwie trzech miesięcy 2012 roku Polka wywalczyła na korcie 5 mln złotych. W całej karierze zarobiła około 26 mln zł (8,6 mln dolarów).

Zarabia nie tylko na tenisie. Do tego dochodzą pieniądze od sponsorów, producentów rakiet, oraz tak zwane "startowe" - najlepsi dostają pieniądze za udział w turniejach.

>>>Czytaj także: Nieciecza będzie grać w Krakowie?