Halep weźmie udział w tej imprezie po raz trzeci z rzędu. Awans uzyskała w czwartek, gdy pokonała Amerykankę Madison Keys 6:4, 6:2 w ćwierćfinale turnieju w Wuhan. W tej fazie odpadła Agnieszka Radwańska, która w poniedziałkowej odsłonie rankingu "Road to Singapore" zajmuje czwarte miejsce.

Reklama

Ten awans znaczy dla mnie bardzo wiele. Był to jeden z moich celów na ten sezon. Mam wspaniałe wspomnienia z 2014 roku i jestem pewna, że zaprezentuję się dobrze. Będę bardzo skoncentrowana - zapowiedziała Rumunka, która we wtorek skończyła 25 lat.

Halep wygrała w tym roku trzy turnieje: w Madrycie, Bukareszcie i Montrealu. W WTA Finals w 2015 roku nie wyszła z grupy - udało jej się wygrać tylko z Włoszką Flavią Pennettą, natomiast uległa późniejszej triumfatorce Radwańskiej oraz zawieszonej obecnie za stosowanie meldonium Rosjance Marii Szarapowej. Lepiej spisała się w 2014, gdy pokonała w grupie m.in. Williams (później Amerykanka zrewanżowała jej się w finale), a także Radwańską w półfinale.

Tegoroczna edycja WTA Finals odbędzie się w dniach 23-30 października. Wystąpi w niej osiem najlepszych singlistek sezonu oraz osiem czołowych debli.