Spotkanie miało początkowo się odbyć w środę, ale przy stanie 5:4 dla Amerykanki zostało przerwane z powodu deszczu i przeniesione na czwartek.

Reklama

Zajmująca 10. miejsce w rankingu WTA krakowianka i sklasyfikowana o 19 pozycji niżej Davis zmierzyły się po raz drugi w karierze. Dwa lata temu również spotkały się na trawie - w ćwierćfinale w Nottingham Polka wygrała 6:2, 6:2.

Ostatni mecz Radwańska rozegrała na początku czerwca, gdy odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open. Później, po zmianie nawierzchni na trawę, miała w planach udział w turniejach w s'Hertogenbosch, Birmingham, Eastbourne, a zwieńczeniem miał być start w Wimbledonie. Z dwóch pierwszych imprez jednak wycofała się, a jako powód podała infekcję wirusową.

W Eastbourne, gdzie startuje nieprzerwanie od 2007 roku, dotychczas spisywała się bardzo dobrze. Triumfowała w 2008 roku, a dwa lata temu dotarła do finału. W poprzedniej edycji zatrzymała się na ćwierćfinale.

W środę z rywalizacji deblowej odpadła Alicja Rosolska i Amerykanka Raquel Atawo, które przegrały z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Czeszką Kvetą Peschke 6:7 (4-7), 1:6.