Radwańska w minionym tygodniu nie powtórzyła osiągnięcia sprzed roku w turnieju w Wuhan, gdy dotarła do ćwierćfinału. Tym razem odpadła rundę wcześniej, co oznacza stratę punktów w rankingu WTA. Awans Polka zawdzięcza temu, że jeszcze gorzej poszło tenisistkom, które znajdują się w jej otoczeniu na światowej liście.

Reklama

Dobrze występ w Wuhan będzie wspominać Linette, która również dotarła do 1/8 finału, uznając na tym etapie wyższość Muguruzy. Za Hiszpanką w rankingu plasują się - kolejno - Rumunka Simona Halep i Ukrainka Jelina Switolina.

Triumfatorka z Wuhan - Francuzka Caroline Garcia - poprawiła się o pięć miejsc i jest 15. Dotarcie do półfinału tej imprezy pozwoliło Łotyszce Jelenie Ostapenko na zajęcie najwyższej w karierze lokaty w tym zestawieniu. Zwyciężczyni tegorocznego French Open jest ósma.

Obecnie obie polskie tenisistki rywalizują w Pekinie.

W zestawieniu "Road to Singapore", które wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Finals, prowadzi Muguruza, przed Czeszką Karoliną Pliskovą i Halep. Radwańska jest 29. (awans z 30.), a Linette - 66. (awans z 77.).