Osaka jako powód rezygnacji podała drobny uraz, ale od razu zaznaczyła, że wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym Australian Open.

Reklama

Zajmująca 94. miejsce w rankingu WTA Kanepi w sobotę pokonała Aleksandrową 6:3, 7:6 (8-6). Będąca 33. rakietą świata Rosjanka wcześniej zanotowała dwa zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalkami - w 1/8 finału odprawiła rozstawioną z "szóstką" Świątek, a w kolejnej rundzie Rumunkę Simonę Halep, wiceliderkę listy WTA i turniejową "jedynkę".

Estonka i 20. wśród tenisistek Mertens zmierzyły się dotychczas dwukrotnie, a bilans jest remisowy. Belgijka ma na koncie pięć tytułów WTA, a jej niedzielna rywalka o jeden mniej. Ostatni z takich sukcesów Kanepi odniosła w 2013 roku.

Gippsland Trophy to jedna z trzech toczących się obecnie w Melbourne imprez WTA. Są one ostatnim sprawdzianem formy dla tenisistek po przebyciu obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny na antypodach, a przed Australian Open.

Wyniki półfinałów: Elise Mertens (Belgia, 7) - Naomi Osaka (Japonia, 2) walkower Kaia Kanepi (Estonia) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 9) 6:3, 7:6 (8-6)