Rywal polskiego tenisisty jest turniejową "trójką".

Dotychczas zajmujący 35. miejsce w światowym rankingu Hurkacz dwukrotnie mierzył się z 12. w tym zestawieniu Shapovalovem. 24-letni wrocławianin wygrał w 2019 roku oba pojedynki z młodszym o dwa lata leworęcznym przeciwnikiem. Trenerami urodzonego w Tel Awiwie Kanadyjczyka, ćwierćfinalisty ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego US Open, są jego matka Tessa i były rosyjski tenisista Michaił Jużny.

Najlepszym wynikiem Polaka w turnieju w Dubaju pozostaje zatem ćwierćfinał sprzed dwóch lat. Shapovalov debiutuje w tej imprezie.

Krecz rywali

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner awansowali do ćwierćfinału debla w turnieju ATP w Dubaju po spędzeniu na korcie 16 minut. Ich rywale w meczu 1. rundy - Kanadyjczyk Vasek Pospisil i Serb Nenad Zimonjic - skreczowali przy stanie 3:0 dla polsko-włoskiego duetu.

Hurkacz i Sinner w ćwierćfinale zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem. Chorwat i Słowak w drugiej połowie lutego triumfowali w wielkoszlemowym Australian Open.

W ćwierćfinale gry podwójnej w ZEA odpadli w środę rozstawieni z "trójką" Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof.

Lepiej powiodło się startującym w turnieju WTA w meksykańskim Monterrey deblistkom Pauli Kani-Choduń i Katarzynie Piter. Na otwarcie pokonały Japonki Nao Hibino i Miyu Kato 7:5, 7:5. Polki czekają na wyłonienie kolejnych przeciwniczek.