Choć w pierwszych dniach 2022 roku Majchrzak prezentował się dobrze, to jego obecna forma była małą niewiadomą. Sezon zaczął bowiem od trzech zwycięstw w ATP Cup, ale z występu w meczu półfinałowym przeciw Hiszpanom wykluczył go koronawirus.

Piotrkowianin szybko jednak pokazał, że jego dyspozycja nie ucierpiała. Mecz zaczął od przełamania rywala, a kilka minut później prowadził już 4:0. Ostatecznie wygrał trzy gemy przy podaniu rywala i zwyciężył 6:1.

Podobny przebieg miał drugi set, również wygrany 6:1. Dopiero w trzeciej partii Seppi poprawił serwis i nawiązał walkę. Ta trwała do stanu 5:5. Chwilę później Majchrzak wreszcie przełamał Włocha, następnie przy swoim podaniu wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało nieco ponad półtorej godziny.

Majchrzak posłał dziewięć asów serwisowych, wobec czterech Seppiego. Obaj zanotowali po cztery podwójne błędy. Natomiast niewymuszonych błędów Polak popełnił 29, a rywal aż 38.

Blisko 38-letni Seppi zajmuje 101. miejsce w rankingu ATP, o sześć wyższe niż Majchrzak. Zagrali ze sobą po raz trzeci, a 12 lat młodszy Polak odniósł drugie zwycięstwo.

Majchrzak w zasadniczej części Australian Open rywalizuje po raz trzeci. Nigdy wcześniej nie przebrnął pierwszej rundy. Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 32 Australijczyk Alex De Minaur.

Wcześniej we wtorek awans do drugiej rundy wywalczyły rozstawiona z numerem siódmym Iga Świątek i Magda Linette. Odpadła natomiast Magdalena Fręch. W poniedziałek od zwycięstwa rywalizację w Melbourne zaczął grający z "10" Hubert Hurkacz.