W światowym rankingu Majchrzak zajmuje 91. miejsce, natomiast Kokkinakis 79. Poprzednio 26-latkowie grali ze sobą cztery lata temu w kwalifikacjach Wimbledonu i wówczas górą także był Australijczyk.

W pierwszym secie obaj świetnie serwowali i potrzebny był tie-break. Majchrzak prowadził w nim 5-3, ale cztery kolejne punkty i w efekcie set padły łupem Kokkinakisa.

Australijczyk złapał rytm i w pół godziny wygrał także kolejną partię. Początek trzeciej dawał nadzieję na odwrócenie losów meczu, gdy Majchrzak objął prowadzenie 2:1 po przełamaniu rywala.

Później jednak na korcie zdecydowanie lepszy był Kokkinakis, który zakończył spotkanie w dwie i pół godziny. Do drugiej rundy Wimbledonu awansował po raz pierwszy w karierze. Jego kolejnym rywalem będzie słynny Novak Djokovic.

Broniący tytułu i rozstawiony z numerem jeden Serb pokonał w poniedziałek Kwona Soon-woo z Korei Południowej 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Hurkacz przegrał natomiast z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10).

Wynik meczu 1. rundy:
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Kamil Majchrzak (Polska, 7) 7:6 (7-5), 6:2, 7:5