Ich kolejnymi rywalkami będą albo rozstawione z numerem 10. Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez, albo Włoszka Elisabetta Cocciaretto i Bułgarka Wiktoria Tomowa.

Na trawiastych kortach w Londynie Fręch bardzo dobrze radzi sobie również w singlu. W sobotę czeka ją spotkanie 3. rundy z rozstawioną z numerem 16. Rumunką Simoną Halep.

W piątek zaprezentuje się jeszcze pięcioro Polaków. Najciekawiej zapowiada się wieczorny mecz Alicji Rosolskiej, która razem z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem zmierzy się z Amerykanką Venus Williams i Brytyjczykiem Jamiem Murrayem w pierwszej rundzie miksta.

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński muszą dokończyć przerwany przez deszcz mecz pierwszej rundy z Serbami Laslo Djere i Dusanem Lajovicem. Polacy ulegli w pierwszym secie 5:7, a w drugim przegrywają 0:2.

W drugiej rundzie debla Łukasz Kubot i Szymon Walków zagrają z rozstawionymi z numerem ósmym Chorwatem Ivanem Dodigiem i Amerykaninem Austinem Krajickiem.