Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na sensację, niespełna 21-letni Włoch wygrał obie partie. Od trzeciej zaczęła się jednak dominacja Serba, a rywal sprawiał wrażenie coraz bardziej zmęczonego.

W piątym secie, przy stanie 1:1, faworyt przełamał serwis Sinnera i już do końca pojedynku kontrolował przebieg wydarzeń na korcie.

To były dwa różne mecze - powiedział później Djokovic, komplementując rywala i stwierdzając, że Sinner ma przed sobą wielką przyszłość.

Jak przyznał słynny Serb, po dwóch pierwszych setach skorzystał "z przerwy na toaletę". Porozmawiałem też sam ze sobą przed lustrem - dodał.

35-letni Djokovic to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych. Wimbledon wygrał dotychczas sześć razy - w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku.

W 2020 roku prestiżowa impreza londyńska nie odbyła się z powodu pandemii. Utytułowany Serb może więc pochwalić się obecnie serią 26 zwycięstw z rzędu w pojedynkach na kortach Wimbledonu.

Do półfinału wielkoszlemowych turniejów awansował po raz 43. w karierze, a do tej fazy Wimbledonu - po raz jedenasty.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem dziewiątym Brytyjczyk Cameron Norrie, który pokonał Belga Davida Goffina 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5.