30-letnia poznanianka odniosła już drugie zwycięstwo w stolicy Czech - w poniedziałek na inaugurację pokonała rozstawioną z numerem trzecim Belgijkę Elise Mertens 6:3, 2:6, 6:2.

Reklama

Pojedynek ze 110. w świecie Tomową, klasyfikowaną 42 lokaty niżej od siebie, miał mniej zacięty przebieg, a Polka od początku była stroną dominującą. W pierwszym secie kluczowe okazało się przełamanie już w pierwszym gemie serwisowym Bułgarki i szybkie prowadzenie 3:0. W drugiej partii Linette cieszyła się z przełamania już na 1:0, a później w podobny sposób przypieczętowała triumf 6:3.

Atutem Polki był serwis. Przy swoim podaniu straciła tylko 14 punktów, posłała dwa asy i raz odnotowała podwójny błąd.

W ćwierćfinale rywalką Linette będzie Qiang Wang, która pokonała kwalifikantkę ze Słowenii Dalilę Jakupovic 6:3, 6:1. 30-latka z Tiancin w 2019 roku dotarła do 12. pozycji w rankingu WTA, a teraz jest 141., bo dwa ostatnie sezony miała praktycznie stracone z powodu pandemii COVID-19 i restrykcji z tego wynikających.

Reklama

Obie zawodniczki zmierzyły się do tej pory pięciokrotnie, ostatnio w 2018 roku. Polka wygrała pierwsze trzy pojedynki, a później dwukrotnie górą była Wang.

Wynik meczu 1/8 finału (2. runda):
Magda Linette (Polska) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:3, 6:3