Niedzielne starcia miały podobny przebieg. W pierwszym secie meczu Ruuda z niżej notowanym Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podanie i o wyniku decydował tie-break. Po początkowej wyrównanej walce końcówkę lepiej rozegrał Norweg. W drugiej partii wystarczyło mu jedno przełamanie, by triumfować 6:4 i odnieść pierwsze zwycięstwo w ATP Finals.

Reklama

Za małą niespodziankę można uznać wynik drugiego niedzielnego spotkania. Podobnie jak wcześniej Ruud i Auger-Aliassime, Hiszpan Rafael Nadal i Fritz toczyli zaciętą walkę w pierwszym secie, żaden z nich nie był w stanie przełamać rywala. Tie-breaka drugi tenisista światowego rankingu rozpoczął od straconego podania. Mimo że kolejne pewnie utrzymywał, to w końcówce zawodnik z USA ponownie go przełamał, pieczętując tym samym swoją wygraną. W drugim secie niżej notowany Amerykanin całkowicie zdominował Hiszpana i triumfował 6:1.

W poniedziałek rywalizację rozpoczną zawodnicy grupy Czerwonej. Rosjanin Daniił Miedwiediew zagra z rodakiem Andriejem Rublowem, a Serb Novak Djokovic zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Reklama
Wyniki Grupy Zielonej:

Casper Ruud (Norwegia, 3) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) 7:6 (7-4), 6:4
Taylor Fritz (USA, 8) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 7:6 (7-3), 6:1