Pierwszy set miał błyskawiczny przebieg i polska półfinalistka tegorocznego Australian Open w ciągu 24 minut wygrała 6:0.

Kłopoty poznanianki, która niedawno skończyła 31 lat, zaczęły już się w pierwszym gemie drugiej partii, kiedy straciła własne podanie. Później trwał festiwal przełamań, który w szóstym gemie zakończyła Węgierka i wyszła na 4:2, a kolejny wygrany gem przy serwisie Polki dał jej prowadzenie 5:2.

Udvardy doznała kontuzji

Był to ostatni dokończony gem tego meczu. Udvardy doznała bowiem kontuzji, prawdopodobnie stawu skokowego, i po kilku minutach postanowiła wycofać się z dalszej rywalizacji.

Węgierka wygrała jedyny wcześniejszy pojedynek z Linette w nieoficjalnym turnieju w USA w 2020 roku.

Kolejną rywalką Linette będzie Szwedka Rebecca Peterson (140. WTA), która pokonała rozstawioną z numerem piątym Amerykankę Alycię Parks 6:4, 6:2. Polka grała z Peterson już trzykrotnie i dwa razy przegrała.

Na otwarcie - w jej pierwszym meczu po życiowym sukcesie w Melbourne - Linette pokonała Kolumbijkę Marię Camilę Osorio 6:7 (2-7), 7:5, 6:2.