"Iga Świątek jako główna faworytka postara się dodać jedyne wielkie trofeum z +mączki+, którego jeszcze brakuje w jej imponującym curriculum" - napisano na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

Jak ogłoszono, nie zabraknie również świetnie spisującej się w tym sezonie triumfatorki Australian Open - Białorusinki Aryny Sabalenki. Wystąpią także trzykrotna triumfatorka turnieju w stolicy Hiszpanii Czeszka Petra Kvitova czy broniąca tytułu Tunezyjka Ons Jabeur.

Reklama

Wśród mężczyzn także nie zabraknie obrońcy tytułu - Hiszpana Carlosa Alcaraza. Jego rodak Rafael Nadal, który triumfował w Madrycie pięć razy i jest pod tym względem rekordzistą, również jest na liście zgłoszeń, podobnie jak trzykrotny zwycięzca Mutua Open Serb Novak Djokovic.

Na nieoficjalnej liście startowej pojawia się nazwisko Hurkacza, natomiast wśród kobiet ujawniono na razie tylko kilka nazwisk i Świątek jest jedyną Polką w tym gronie.

Reklama

Najbliższa edycja rozgrywana będzie w nieco innym formacie niż dotychczasowe. Impreza potrwa nie osiem, a 12 dni, i weźmie w niej udział po 96 tenisistów i tenisistek.

Turniej w Madrycie zostanie rozegrany od 24 kwietnia do 7 maja. Pula nagród wynosi 7,7 mln euro w zawodach mężczyzn i 7 mln euro w zmaganiach kobiet.