Zawodnik numer 6 światowego rankingu zamieścił zdjęcie na Instagramie z przygotowań, w których sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema jest częścią jego kadry szkoleniowej. Stacja Sky podała, że Becker ma przywrócić duńskiemu tenisiście sukcesy odnoszone na korcie. 20-latek od tegorocznego ćwierćfinału Wimbledonu wygrał tylko siedem meczów. Teraz będzie rozstawiony z numerem jeden na turnieju w Sztokholmie. Jego pierwszym rywalem będzie Serb Miomir Kecmanovic (53. w ATP).

Reklama

„Niesamowity tydzień treningowy w Monako” – podpisał wspólne zdjęcie Rune. Jego głównym trenerem jest Lars Christensen.

Słynny niemiecki tenisista został skazany pod koniec kwietnia zeszłego roku przez angielski wymiar sprawiedliwości na dwa i pół roku więzienia za przestępstwa finansowe. Został zwolniony 15 grudnia po ośmiu miesiącach aresztu i wydalony z Wielkiej Brytanii. Później wrócił do telewizji jako ekspert Eurosportu podczas Australian Open.

Niemiecki tenisista w 1985 roku, mając 17 lat, został najmłodszym zwycięzcą Wimbledonu w singlu. Przydomek "Boom Boom” nadano mu za jego sposób gry na korcie. Jego dynamika, siła i młodzieńczy entuzjazm uczyniły go ulubieńcem londyńskiej publiczności. W trakcie kariery zwyciężył w sześciu wielkoszlemowych turniejach, w tym trzykrotnie w Wimbledonie (1985-86 i 1989). W sumie wygrał 49 tenisowych imprez. Zdobył też złoty medal olimpijski w Barcelonie (1992).