Spotkanie rozpoczęło się już w czwartek, ale zostało przerwane w drugim secie z powodu deszczu przy stanie 5:3 dla Rybakiny.

Rybakina miała cztery break pointy

Po wznowieniu gry reprezentantka Kazachstanu szybko zamknęła drugą partię i blisko była dobrego rozpoczęcia trzeciego seta, ale zmarnowała dwa break pointy.

Później kontrolę na korcie przejęła Sabalenka. Bardzo długi był ostatni gem, w którym na zwycięstwo w meczu serwowała Białorusinka. Rybakina zmarnowała w nim aż cztery break pointy, aby zmniejszyć stratę na 4:5. Ostatecznie Sabalenka wykorzystała czwartą piłkę meczową.

Świątek kontra Jabeur

Już wcześniej awans do półfinału z grupy Bacalar wywalczyła Amerykanka Jessica Pegula, która wygrała wszystkie trzy mecze.

W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego zakończy się rywalizacja w grupie Chetumal, w której po dwóch kolejkach prowadzi Iga Świątek. Wiceliderka światowego rankingu zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur, a Amerykanka Coco Gauff zagra z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Wyniki i tabela grupy Bacalar: piątek Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) 6:2, 3:6, 6:3 czwartek Jessica Pegula (USA, 5) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 6:2 M Z P Sety 1. Jessica Pegula (USA) 3 3 0 6-0 - półfinał 2. Aryna Sabalenka (Białoruś) 3 2 1 4-3 - półfinał 3. Jelena Rybakina (Kazachstan) 3 1 2 3-5 4. Maria Sakkari (Grecja) 3 0 3 1-6