Końcówka pierwszego seta była bardzo emocjonująca. Początkowo tenisiści byli bezbłędni przy swoim podaniu. Rune został przełamany dopiero w ostatnim gemie, więc Djokovic zwyciężył 7:5.

Bilans na remis

W drugiej partii Duńczyk przełamał Serba, ale "Nole" chwilę później odpowiedział tym samym i było 2:2. Doszło do tie-breaka, w którym Rune zwyciężył 7-3. W trzecim secie 20-latek musiał skorzystać z przerwy medycznej. Nie był w stanie odrobić strat po przełamaniu i uległ 4:6.

Mecz trwał dwie godziny i 49 minut. Był to czwarty pojedynek tych tenisistów. Obecny bilans ich starć jest remisowy.

Dimitrow kontra Tsitsipas

W piątek z turniejem w Paryżu pożegnał się Hubert Hurkacz, który przegrał z Bułgarem Grigorem Dimitrowem 1:6, 6:4, 4:6. To była czwarta porażka Polaka z Bułgarem w historii ich rywalizacji. Wrocławianin jeszcze ani razu nie wygrał z tym rywalem. Oznacza to, że Hurkacz praktycznie stracił szansę na grę w turnieju ATP Finals w Turynie, w którym wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. 26-latek na razie w tym zestawieniu zajmuje dziewiąte miejsce i nie może już wyprzedzić ósmego Rune.

W pierwszym półfinale halowego turnieju na kortach twardych w Paryżu Dimitrow zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, który w ćwierćfinale pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:4.

Wyniki ćwierćfinałów: Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Hubert Hurkacz (Polska, 11) 6:1, 4:6, 6:4 Stefanos Tsitsipas (Grecja, 7) - Karen Chaczanow (Rosja, 16) 6:3, 6:4 Novak Djokovic (Serbia, 1) - Holger Rune (Dania, 6) 7:5, 6:7 (3-7), 6:4