Mecz Sinnera z Rune był bardzo zacięty. W przypadku zwycięstwa to Duńczyk awansowałby z Grupy Zielonej kosztem lidera światowego rankingu Djokovica. Ostatecznie to tenisista gospodarzy okazał się górą, dzięki przełamaniu serwisu rywala w trzecim secie. Włoch wygrał wszystkie trzy mecze grupowe i w sobotnim półfinale zmierzy się z drugim zawodnikiem Grupy Czerwonej, która rywalizację zakończy w piątek.

Hurkacz postawił się liderowi rankingu ATP

W ATP Finals bierze udział ośmiu najlepszych tenisistów od początku roku kalendarzowego, a 26-letni Hurkacz zajął w rankingu Race to Turin dziewiąte miejsce i rozpoczął turniej w roli rezerwowego. We wtorek z powodu kontuzji meczu z Rune nie dokończył Grek Stefanos Tsitsipas, w związku z czym wrocławianin zajął jego miejsce w ostatnim grupowym spotkaniu. W meczu z Djokovicem przez dwa sety Hurkacz prowadził wyrównany bój, w trzecim był już jednak bezradny.

Hurkacz także przed rokiem był rezerwowym w mastersie. Jako pełnoprawny uczestnik turnieju wystąpił w 2021 roku, ale przegrał wszystkie trzy mecze grupowe.

Wyniki i końcowa tabela Grupy Zielonej: Novak Djokovic (Serbia, 1) - Hubert Hurkacz (Polska, 9) 7:6 (7-1), 4:6, 6:1 Jannik Sinner (Włochy, 4) - Holger Rune (Dania, 8) 6:2, 5:7, 6:4 M Z P Sety 1. Sinner 3 3 0 6:2 2. Djokovic 3 2 1 5:4 3. Rune 3 1 2 4:4 4. Hurkacz 1 0 1 1:2 5. Stefanos Tsitsipas (Grecja) 2 0 2 0:4