Hurkacz, który dwa dni temu świętował 27. urodziny, z 22-letnim Lehecką mierzył się po raz pierwszy w karierze. W światowym rankingu Polak jest ósmy., a Czech 32.

Hurkacz do awansu potrzebował 2 godzin i 20 minut

W pierwszym secie o wygranej Hurkacza zadecydowało jedyne przełamanie, które miało miejsce w czwartym gemie. W drugiej i trzeciej partii obaj tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe i potrzebne były tie-breaki.

Reklama

Polak był blisko zamknięcia spotkania w drugim secie, ale przy stanie 6-4 w tie-breaku nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a potem kolejnej przy 8-7. Lehecka wyszedł z opresji i wyrównał stan rywalizacji.

Następnej piłki meczowej Hurkacz nie wykorzystał w dziesiątym gemie. W tie-breaku wydawało się, że zmarnowane okazje zemszczą się na nim. To Lehecka przejął inicjatywę, ale i jemu zadrżała ręka w decydującym momencie. Czech miał trzy piłki meczowe. Hurkacz odzyskał kontrolę i ostatecznie awansował do 1/8 finału wykorzystując szóstą piłkę meczową.

Spotkanie trwało dwie godziny i 20 minut.

Hurkacz wreszcie przebrnął przez drugą rundę

Kolejnym rywalem Polaka będzie Tallon Griekspoor. 29. w światowym rankingu Holender wygrał z Włochem Lorenzo Musettim 3:6, 7:6 (9-7), 7:6 (7-3).

To będzie ich czwarte spotkanie. Wszystkie poprzednie miały miejsce w ubiegłym sezonie, a Hurkacz wygrał dwa z nich.

Reklama

Hurkacz nigdy w Rotterdamie nie przebrnął drugiej rundy. W ubiegłym roku na tym etapie Polaka wyeliminował Bułgar Grigor Dimitrow.

Wynik meczu 1. rundy:
Hubert Hurkacz (Polska, 4) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:3, 6:7 (9-11), 7:6 (11-9)