25-letnia Kenin na liście WTA jest 48. W Wimbledonie nigdy nie przebrnęła trzeciej rundy, ale jest mistrzynią Australian Open 2020.

Bilans przemawia za Świątek

Świątek grała z nią wcześniej dwa razy i zawsze w Wielkim Szlemie. Polka była górą w finale French Open 2020 i w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open.

Reklama

Switolina to półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu, gdy w 1/4 finału wyeliminowała wówczas Świątek. Linette (WTA 46.) ma z nią bilans 1-2, ale pokonać Ukrainkę zdołała właśnie w Londynie, w 2. rundzie w 2021 roku.

Fręch (WTA 56.) z Haddad Maią ma bilans 0-2.

Hurkacz trafił na kwalifikanta

Natomiast rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie Wimbledonu zmierzy się z Radu Albotem. Tenisista z Mołdawii do turnieju głównego dostał się przez kwalifikacje.

27-letni Hurkacz z doświadczonym, osiem lat starszym Albotem grał wcześniej raz i przegrał w 2020 roku w imprezie ATP 1000 w Paryżu. Mołdawianin obecnie w rankingu jest 145., a najwyżej, w 2019 roku, był 39.

Potencjalnie w drugiej rundzie podopieczny trenera Craiga Boyntona może zagrać z Francuzem Arthurem Filsem lub Szwajcarem Dominikiem Strickerem.

W 1/8 finału Hurkacz jest natomiast na kursie kolizyjnym z Australijczykiem Alexem de Mianurem (nr 9.), a w ćwierćfinale z Serbem Novakiem Djokovicem (nr 2.)

Mecze pierwszej rundy zaplanowano na poniedziałek i wtorek. Finał zmagań kobiet ma się odbyć 13 lipca, a mężczyzn dzień później.