Drugi mecz Kubota w tym turnieju trwał godzinę i 27 minut, a w nim dwukrotnie zdobywał on gema przy serwisie rywala, natomiast sam przegrał swój serwis czterokrotnie, po dwa w każdym secie.

W sumie tenisista z Lubina odnotował w środę dwa asy i sześć podwójnych błędów serwisowych, a trzy asy miał Verdasco, który w poniedziałek awansował na dziesiąte miejsce w rankingu ATP World Tour. Polak jest w nim 48., a jest to najwyższa pozycja w jego dotychczasowej karierze.

Debel Kubot-Marach jest już w ćwierćfinale, po wygranej 6:2, 6:4 z Rosjaninem Igorem Andriejewem i Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem. W czwartek zagra z Pablo Cuevasem z Urugwaju i Chilijczykiem Fernando Gonzalezem.Wyniki środowych spotkań drugiej rundy: