Na stadionie Polonii kibice byli świadkami fantastycznego widowiska. Choć faworytem byli goście, którzy na własnym torze wygrali z Polonią aż 60:32, to dziś role się odwróciły. To żużlowcy z Bydgoszczy upokorzyli rywali. Świetnie pojechali Andreas Jonsson i Michał Szczepaniak, którzy zdobyli po 11. punktów. W drużynie Unibaksu fenomenalnie wypadł Ryan Sullivan, który zdobył aż 21 "oczek". Na nic się to nie zdało. Torunianie z kretesem przegrali to spotkanie.

Do meczu na szczycie doszło w Lesznie, gdzie zajmująca drugie miejsce Unia podejmowała trzecią w tabeli Marmę Polskie Folie Rzeszów. W pierwszej rundzie rzeszowianie wygrali 49:41. Dziś górą byli żużlowcy z Leszna. Wprawdzie pierwsze pięć biegów przegrali, ale potem zaczęli seryjnie zdobywać punkty i wygrali 55:35.

Równie ciekawie było we Wrocławiu, gdzie Atlas mierzył się z Włókniarzem Częstochowa. Pierwsze spotkanie wygrał zespół z Częstochowy 50:42. Tym razem górą byli wrocławianie, którzy zwyciężyli 54:39. W ekspresowym tempie wyszli na prowadzenie i stopniowo zaczęli powiększać przewagę. Skończyło się na pokaźnej różnicy piętnastu punktów.
Kibice w Tarnowie będą musieli poczekać na pojedynek swojej drużyny z ZKŻ Kronopol Zieloną Górą. Spotkanie zostało odwołane z powodu wypadku żużlowców Unii Tarnów - Tomasza Golloba i Rune Holty.
Program meczów 9. kolejki (wszystkie w niedzielę):

Atlas Wrocław - Włókniarz Częstochowa 54:39
pierwszy mecz 50:42 dla Włókniarza

Unia Leszno - Marma Polskie Folie Rzeszów 55:35
pierwszy mecz 49:41 dla Marmy

Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń 58:34
pierwszy mecz 60:32 dla Unibaksu

Unia Tarnów - ZKŻ Kronopol Zielona Góra (mecz odwołany)
pierwszy mecz 48:43 dla Kronopolu.