Czesi w miniony piątek zremisowali z Polską w Warszawie 1:1. Taki wynik oznaczał dla biało-czerwonych koniec szans na wyjście z grupy E kwalifikacji mistrzostw Europy (drużynie Michała Probierza pozostanie walka w marcowych barażach).

Reklama

Piłkarze naruszyli regulamin

Natomiast podopieczni Jaroslava Silhavy'ego przybliżyli się do awansu (pewna tego jest już Albania). Wystarczy, że w poniedziałek zremisują w Ołomuńcu z niżej notowaną Mołdawią.

Jak się jednak okazuje, kłopotów w kadrze Czech nie brakuje. W niedzielę poinformowano na profilu społecznościowym tamtejszej reprezentacji, że ze zgrupowania "ze skutkiem natychmiastowym" zostali usunięci Brabec, Coufal i Kuchta.

Trzech zawodników kadry w sobotni wieczór w zasadniczy sposób naruszyło regulamin wewnętrzny drużyny narodowej. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta - decyzją władz kadry narodowej - opuścili zgrupowanie reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym - przekazano na portalu X (dawnym Twitterze).

Piłkarze bawili się w klubie nocnym

To doświadczeni piłkarze ekipy Czech, zwłaszcza 31-letni Brabec z Arisu Saloniki i jego rówieśnik Coufal z West Ham United.

Cała trójka grała w podstawowym składzie w piątkowym meczu z Polską.

Nie podano szczegółów dotyczących złamania regulaminu przez tych piłkarzy. Czeska agencja CTK, powołując się na informacje tamtejszego dziennika "Sport", podała jednak, że cała trójka odwiedziła jeden z klubów nocnych, gdzie bawiła się do późnych godzin.