Zieliński to pewniak w składzie naszej kadry. Gdy tylko jest zdrowy, to zawsze rozpoczyna mecz w podstawowej jedenastce.

Angina pokonała Zielińskiego

Tak też zapewne byłoby w piątkowy wieczór w eliminacyjnym meczu z Czechami. Jednak kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarz Napoli rozchorował się. W efekcie został w pokoju hotelowym zamiast biegać po murawie stadionu PGE Narodowego.

Reklama

Środkowego pomocnika naszej kadry dopadła angina. Przez cały weekend trwała próba postawienia go na nogi. Niestety okazało się, że stan zdrowia wyklucza udział 29-latka w pojedynku z Łotwą.

Reklama

PZPN wydał w tej sprawie oficjalny komunikat: Piotr Zieliński z powodu choroby opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Lekarz reprezentacji Polski zdiagnozował u zawodnika anginę. Pomimo niezwłocznego podjęcia leczenia stan piłkarza nie poprawił się na tyle, aby mógł brać udział w treningach i wtorkowym meczu. W związku z tym Piotr Zieliński wrócił do klubu.

Kłopoty kadrowe Probierza

To nie jedyny piłkarz, który opuścił zgrupowanie reprezentacji. Wcześniej z powodów zdrowotnych do wyjazdu zmuszony został Paweł Bochniewicz.

Na tym kłopoty kadrowe Michała Probierza nie kończą się. W przerwie piątkowego meczu z Czechami źle się poczuł Karol Świderski i prosto z szatni został odwieziony do szpitala.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że piłkarzowi nie dolega nic poważnego, ale na razie nie wiadomo, czy Świderski będzie zdolny do gry we wtorkowym spotkaniu.