To był pracowity dzień dla Polski. Najpierw grała w singlu. Pierwszego seta Radwańska wygrała dopiero po tie breaku. Polka pokonała Brytyjkę Fitzpatrick 7:6. W drugiej części meczu nasza zawodniczka radziła sobie znacznie lepiej i ostatecznie wygrała 6:3.

Już jutro Ula zagra w finale Wimbledonu. Młodsza z sióstr Radwańskich zmierzy się w nim z Amerykanką Madison Brengle, która pokonała w drugim półfinale turnieju inną naszą zawodniczkę Katarzynę Piter 7:5, 7:6.

W związku z tym nie będzie polskiego finału Wimbledonu. Ale Piter i tak pokazała się z dobrej strony. Tegoroczny start w Londynie był pierwszym w jej karierze i od razu dotarła do półfinału imprezy.

W sobotę Radwańska zagrała także w ćwierćfinale debla juniorek. Razem z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową gładko pokonały Kolumbijkę Marinę Duque Marino i Portugalkę Michelle Larcher de Brito 6:2, 6:2. W półfinale polsko-rosyjska para zagra z Austriaczką Nikolą Hofanovą i Szwedką Sandrą Romą.


Wynik sobotniego ćwierćfinału debla juniorek:
Anastazja Pawliuczenkowa, Urszula Radwańska (Rosja, Polska, 1) - Marina Duque Marino, Michelle Larcher de Brito (Kolumbia, Portugalia) 6:2, 6:2

Wyniki półfinałów juniorskiego Wimbledonu:
Urszula Radwańska (Polska) - Anna Fitzpatrick (Wielka Brytania) 7:6, 6:3
Madison Brengle (USA) - Katarzyna Piter (Polska) 7:5, 7:6