Nasza tenisistka zaczęła mecz bardzo słabo. Pierwsze dwa gemy wygrała Włoszka. Polka dzielnie walczyła, ale przewaga rywalki nie topniała. W efekcie Vinci wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set też źle się zaczął dla Polki. "Isia" przegrywała 0:1. Potem wyrównała na 1:1, ale następnego gema wygrała Vinci i było 2:1 dla niej. Radwańska jednak nie odpuszczała. Najpierw znów doprowadziła do remisu (2:2), a po chwili wyszła na prowadzenie (3:2). Polka nie zwalniała tempa i powiększyła swoją przewagę. Ostatecznie wygrała 6:2.

W trzecim secie "Isia" poszła za ciosem. Od samego początku dyktowała warunki. Szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Radwańska kontrolowała grę i nie pozwalała na wiele rywalce. Pewnie wygrała tego seta 6:3 i tym samym cały mecz 2:1.

Był to pierwszy w karierze pojedynek Radwańskiej z 25-letnią Włoszką. W kolejnej rundzie Agnieszka zagra prawdopodobnie z Anną Chakvetadze.