Przewodniczącym komisji zostanie prezes Polskiej Akademii Nauk i doradca prezydenta RP Michał Kleiber. Ze strony rządu w jej skład wejdzie odwołany w poniedziałek kurator związku Marcin Wojcieszak. UEFA reprezentować będzie członek Komitetu Wykonawczego i szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Hrihorij Surkis, natomiast przedstawicielem FIFA mianowano osobistego asystenta prezydenta Josepha Blattera - Jerome'a Champagne'a.

Zadowolenia z przebiegu rozmów z prezydentem Kaczyńskim nie krył również szef FIFA. "Chciałem podziękować za otwarty dialog, który pomógł rozwiązać konflikt.Została podjęta decyzja o powołaniu czterostronnej komisji i jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania" - ocenił Blatter.

"Z prezydentem Kaczyńskim odbyliśmy bardzo dobrą rozmowę na temat znaczenia sportu i znaczenia piłki nożnej. Musimy współpracować ze wszystkimi przedstawicielami kraju, jeśli ma się ona rozwijać" - dodał prezydent FIFA.

Lech Kaczyński potwierdził, że w ramach wcześniejszych rozmów omawiano sprawę zmiany artykułu 23. ustawy o sporcie kwalifikowanym, na mocy którego minister sportu może wprowadzić do związku kuratora. Zapis ten jest niezgodny ze statutem FIFA i prezydent zapewnił, że trwają pracę nad jego zmianą.